Sprzedaż wysyłkowa do krajów Unii Europejskiej

Europejski handel międzynarodowy oferuje szansę rozwoju firm oraz zwiększenia zysków dzięki nieograniczonej terytorialnie sprzedaży on-line. Sprzedaż ponad europejskimi granicami wiąże się z koniecznością zwrócenia uwagi na obowiązujące limity dostaw do klientów indywidualnych w kraju docelowym. Istnieją sprecyzowane granice wartości netto dostaw, powyżej których firma zobowiązana jest rozliczyć podatek w kraju dostaw docelowych. Szczególnie dotyczy to przedsiębiorców sprzedających towary do klienta indywidualnego poprzez platformy Amazon, eBay, Allegro oraz sklepy internetowe.

Jeżeli roczna wartość dostaw do danego państwa przekroczy określone przez nie limity, opodatkowanie nastąpi w państwie odbioru przesyłki. Wówczas przedsiębiorca w danym państwie członkowskim jest zobligowany zarejestrować się dla celów podatku VAT i rozliczyć go zgodnie z zasadami w nim obowiązującymi.

Każde państwo członkowskie ustala własny limit sprzedaży wysyłkowej. W przypadku jego przekroczenia, miejsce opodatkowania na terytorium państwa członkowskiego przeznaczenia towarów obowiązuje, począwszy od dostawy, którą przekroczono tę kwotę. Podatnicy, którzy przekroczyli limit sprzedaży wysyłkowej do danego kraju, nie mają żadnej możliwości wyboru miejsca opodatkowania. Muszą płacić podatek w kraju dokonania dostawy (przeznaczenia towarów).

W ramach naszych usług prowadzimy proces rejestracji podatnika VAT w kraju przeznaczenia dostaw, korespondencję z zagranicznymi Urzędami Skarbowymi, pomagamy w przygotowywaniu ważnych dokumentów oraz deklaracji w celu poprawnego rozliczenia podatkowego. Ponadto oferujemy stałe doradztwo i opiekę ze strony profesjonalnych doradców podatkowych, kompleksową obsługę i doradztwo w zakresie rozliczania podatku w kraju docelowym, opracowanie i składanie elektronicznych formularzy i wniosków, czy rozliczenie podatkowe przekroczonych wartości sprzedaży.

masz pytania dotyczące tej usługi? napisz do nas